مجتمع آموزشی حجتی نو زیر نظر سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در سال 1354 فعالیت خود را آغاز نموده است.

این آموزشگاه در زمینه ارائه خدمات آموزشی مربوط با رشته های فناوری اطلاعات و امور مالی و بازرگانی با اتکاه به مجوز صادره از سازمان فنی و حرفه ای کشور فعالیت می نماید. رسالت اصلی این مجتمع آموزشی تبدیل دانایی به توانایی در جوانان و گامی مهم در راستای کیفیت و عزت نفس برای شخص دارای مهارت است.

کاربرد اعتبار گواهی نامه های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور:

1- افرادی که پس از گذراندن فرایند تعریف شده در سازمان فنی و حرفه ای موفق به اخذ گواهینامه شوند، با توجه به بین المللی بودن این مدرک می توانند در تمامی کشورهایی که عضو سازمان جهانی کار(ILO) هستند، مشغول کار شوند و این گواهینامه بین المللی در همه این کشورها اعتبار دارد. اعتبار گواهینامه های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از مدارک دانشگاهی هم بالاتر است و می توان ادعا کرد که شاید اگر کسی مدرک مهندسی مکانیک از دانشگاه شریف داشته باشد که تقریبا بهترین مدرک در دانشگاه های کشور به شمار می آید، نتواند به راحتی کسی که مدرک درجه 2 فنی و حرفه ای از سازمان فنی و حرفه ای کشور کسب کرده است در خارج از کشور مشغول به کار شود.

2- اختصاص وام از صندوق توسعه ملی به کارجویان دارای مدرک فنی و حرفه ای، تمام تحصیلات و وام هایی که دولت به کارجویان اعطا می کند منوط به داشتن گواهینامه و مدارک از مراجع ذی صلاح است که مهم ترین مدرک ذی صلاح در کشور برای اخذ تحصیلات و وام در کشور، سازمان آموزش و فنی و حرفه ای است.